11. ročník, príbeh pokračuje…

Už to tak vyzeralo, že 10. ročník bude posledný, ale keď sa stretne vôľa a chuť, na strane dobrovoľníkov, organizátorov ale aj pretekárov, tak sa dá pokračovať. Predsa preteky tvoria hlavne ľudia.

11. ročník bude malý reštart. Uskutoční sa v nedeľu 1. septembra 2024 v prvý jesenný deň. Aby sme mohli preteky zorganizovať, museli sme ich trochu zjednodušiť inak by sme nedokázali zaručiť bezpečnosť. Tá je u nás vždy na prvom mieste.

Pozmenená trasa dlhá 69,5km povedie z námestia v Rimavskej Sobote po novozrekonštruovanej ceste I72 do Hnúšte. Následne pokračuje po pôvodnej trase cez sedlo Brezina, kopec Poproč a dolinu Alúviom Blhu. Zjazdy sú stále po veľmi kvalitnom koberci. Dolinka je miestami deravá a štrková, ale o to sa pred pretekmi postaráme…

Pokračuje sa zvlnenou cestou v okolí Teplého Vrchu do Padaroviec kde sa začína tretí dlhší kopec. Po pekných serpentínach na jeho konci nasleduje krátky zjazd a novinka v podobe stúpania do cieľa. Za Nižnou Pokoradzou trasa odbáča doprava smerom na Vyšnú Pokoradz a pokračuje do kopca so sklonom miestami až 10%. Cieľ bude na vrchole Škvára. Tam bude pripravený bufet s vodou a kolou na rýchle zahnanie smädu.

Na kopci nie je veľa miesta preto sa tam netreba dlho zdržiavať a spustiť sa späť do miesta štartu v Rimavskej Sobote. Tam bude pre každého pripravený, tradične, obed v Čiernom Orlovi a ceremoniál odovzdávania cien.

Trasa je síce kratšia, ale stále veľmi pekná a hlavne po dobrom asfalte s minimom križovatiek. Alúvium Blhu bude uzatvorené pre ostatnú premávku.

Základné štartovné sme oproti minulému roku znížili a začína sa na 25€ do konca júla. Registrácia beží od 1. júna.

Môžete sa tešiť na nadštandardné značenie trasy, vysokú úroveň bezpečnosti, motomaršalov a snáď aj pekné jesenné počasie.

Od vás, účastníkov, potrebujeme, aby ste prišli 150-ti v dobrej nálade a mi na oplátku pripravíme opäť nezabudnuteľné preteky. Spolu tvoríme Teatro Okolo Malohontu.