Novinky v roku 2016

Tretí ročník pretekov Teatro Okolo Malohontu je ešte vzdialený, ale už onedlho spustíme registráciu a preto Vám chceme predstaviť novinky v roku 2016. Najväčšou novinkou je, že sa organizátori rozhodli zaviesť limit štartujúcich, konkrétne 200 pretekárov. Podľa vývoja účasti z minulých rokov by mal byť tento limit postačujúci. Cieľom tohto kroku je ešte viac zvýšiť kvalitu pretekov a zlepšiť služby pre pretekárov.

Ďalšou zmenou je platba štartovného vopred na účet organizátora, ktorá v minulosti nebola možná. Každý pretekár, ktorý sa zaregistruje a zaplatí štartovný poplatok dopredu, skráti svoju registráciu v deň pretekov na minimum a v neposlednom rade uľahčí prácu organizátorom.

Organizátori boli nútení zmeniť kategóriu pretekárov nad 60 rokov na kategóriu nad 55 rokov. Uvedomujú si, že toto delenie nie je ideálne, ale účasť v tejto kategórií bola menej ako traja pretekári v oboch predchádzajúcich ročníkoch. Ak sa tento rok zúčastní viac pretekárov nad 60 rokov kategóriu vrátia späť.

V súťaži tímov bude tento rok minimálny počet pretekárov v jednom tíme stanovený na štyroch, oproti trom v minulom roku. Taktiež sa budú vyhodnocovať všetky tri najlepšie tímy.

Trasa pretekov ostáva nezmenená a je úplne rovnaká ako v roku 2015. Aj na tomto ročníku pretekov budú dva neutrálne mechanické vozidlá označené priemernou rýchlosťou s možnosťou uloženia náhradných kolies podľa čísla pretekára, s náhradnými dušami a veľkou pumpou. Tiež sa môžete tešiť na cyklistické fľaše s vodou na prvom bufete na 50 kilometri pretekov a na bufet v cieli pretekov. Chutný obed bude tradične v reštaurácií Čierny orol. Množstvo fotografií a video z pretekov je samozrejmosťou.

Tradične budú súčasťou pretekov sprievodné podujatia a súťaž na bicykloch pre najmenších o hodnotné ceny, takže sa neváhajte zúčastniť pretekov aj so svojou rodinou a prežite pekný športový deň v krásnom prostredí Malohontu.