Novinky v roku 2022

Prihlasovanie na 9. ročník pretekov Teatro Okolo Malohontu je od začiatku júna v plnom prúde. Štartovný poplatok je pri platbe do konca augusta stanovený na 20,- euro pre mužov  a 15,- euro pre ženy. Po tomto termíne a v deň pretekov je štartovné 25,- euro pre mužov a 20,- euro pre ženy. Rozdiel v štartovnom sme zvolili z dôvodu dlhodobo nízkej účasti žien na našom podujatí. Vidíme v tomto smere potenciál a preto sa pokúsime prilákať na štart viac pretekárok. Pokiaľ budeme vidieť záujem a bude prihlásených aspoň 5 pretekárok nad 40 rokov, vyhodnotíme osobitne aj túto vekovú kategóriu.

Opäť sme umožnili platbu štartovného platobnou kartou, čo výrazne uľahčí možnosť úhrady pretekárom zo zahraničia ale aj zo Slovenska.

Trasa pretekov ostáva posledné roky nezmenená, avšak posledný kopec nad Padarovcami nebude tento rok hodnotený v rámci súťaže Vrchárov ako horská prémia. Uvidíme ako táto zmena ovplyvní vývoj pretekov na prvých stúpaniach. Na trase budú teda vypísané tri horské prémie v sedlách Chorepa, Brezina a pri obci Poproč. Za poslednou prémiou bude pripravený bufet s fľaškami s vodou, banánmi, gélmi a inými dobrotami pre všetkých pretekárov. Tradičné osadenstvo bufetu pod Mariánovým vedením počká aj na úplne posledného cyklistu. Ich úspešnosť v podávaní fľašiek sa blíži k hranici 100% takže nikto smädný neostane.

Opäť sme sa dočkali pár kilometrov nového asfaltu. Bolo položených 2,5 km medzi obcami Vrbovce – Hrachovo a 1 km v mestskej časti Nižná Pokoradz. Vďaka tomuto úseku môžeme povedať, že posledné stúpanie a následné klesanie do cieľa je po dokonalom povrchu.

Našim cieľom pre tento ročník je udržať nastavenú úroveň zabezpečenia a posunúť ju ešte o kúsok vyššie. Môžete sa tešiť aj na viacerých fotografov na trase pretekov.