Registrácia na 10. ročník je spustená. Na čo sa môžete tešiť?

V tomto článku chceme predstaviť novinky a zmeny pre jubilejný 10. ročník pretekov Teatro Okolo Malohontu. Avšak plány sú v posledných rokoch vrtkavé, aj preto považujeme každý jeden ročník za výnimočný už len tým, že sa vlastne toto cyklistické divadlo podarilo uskutočniť. Boli by sme radi, keby všetko bolo aj tento rok podľa našich predstáv. Ako to celé dopadne však zhodnotíme spoločne až v cieli. Registrácia pretekárov je spustená a bude možná až do 7. septembra alebo zaplnenia kapacity podujatia.

Trasa pretekov ostáva totožná s poslednými 3 ročníkmi. Je však plánovaná veľká rekonštrukcia križovatky pri výjazde z mesta Rimavská Sobota, cez ktorú vedie slávnostný štart pretekov. Uvidíme, či budeme musieť kvôli tomu meniť úvodné kilometre za navádzacím vozidlom. Každopádne, ostrý štart za mestom Rimavská Sobota ostane v platnosti.

Všetci pretekári, ktorí úspešne prídu do cieľa dostanú na krk účastnícku medailu, aby si každý odniesol pamiatku na tento jubilejný ročník.

Štartovací balík nebol nikdy našou silnou stránkou, popravde to ani nikdy nebola priorita. Finančné prostriedky z účastníckeho poplatku radšej investujeme do zabezpečenia podujatia a služieb pre cyklistov. Aj tento rok si v balíčku nájdete štartové číslo so špendlíkmi, lístok na obed, čip na meranie času a vďaka nášmu sponzorovi firme Davorin aj energetický gél PowerBar. V spolupráci s firmou Velore si môžu záujemcovia za príplatok 49 eur objednať aj ručne šité cyklistické nohavice Classic.

Menším cieľom je vyznačenie trasy a hlavne horských prémii tabuľami a bannermi a nie farbou na asfalte. Chceme, aby prvý pretekár, rovnako ako posledný, mal zážitok a pocit skutočne veľkých pretekov.

Zmenili sme súťažné kategórie. Aj napriek snahe sa nám minulý rok nepodarilo prilákať väčšie množstvo dám, takže sa žiaľ vraciame opäť iba k jednej ženskej kategórii. Mrzí nás, keď naše ručne vyrábané keramické trofeje, nemáme komu odovzdať na stupňoch víťazov. Pre dlhodobo nízky záujem rušíme aj kategóriu do 18 rokov. Tento rok sa náš termín prekrýva aj so Slovenským pohárom juniorov, takže účasť by aj z tohto dôvodu utrpela. Pre rastúci záujem však pridávame kategóriu muži nad 65 rokov. Táto kategória, spolu so ženami má zvýhodnené štartovné len 20 eur. Veríme, že sa ich na štart postaví čo najviac.

Účastnícky poplatok sa snažíme vždy stanoviť čo najnižší, tentoraz je vo výške 29 eur. Až tesne pred pretekmi, v stredu 6. septembra, sa zvyšuje na 40 eur. Snažíme sa vyjsť v ústrety a dať pretekárom čo najväčší časový priestor na registráciu za výhodných podmienok, aj tesne pred akciou, keď už si väčšinou každí dokáže naplánovať nasledujúci víkend. Pre nás organizátorov je však veľmi náročné nevedieť pre koľko účastníkov vlastne preteky pripravujeme, aj preto motivujeme k registrácii tým, že v deň pretekov už prihlasovanie možné nie je a tesne pred podujatím štartovné stúpne.

Bez cyklistov preteky nemajú zmysel. Naším snom je mať na štarte jubilejného ročníka 200 účastníkov. Limit je preto nastavený na tento počet. Veríme, že sa za našu 10 ročnú prácu v organizovaní týchto krásnych pretekov odvďačíte a túto métu sa nám podarí spoločne naplniť.